Jak wykorzystać starocie?

Starocie zwykle można znaleźć w naszym domu w piwnicy, które wołają nas o odratowanie, ponieważ można je ciekawie wykorzystać. Elementy od starych świeczników można wykorzystać jako podstawy do świeczek albo jeśli ma głębokie wnętrze, czyli specjalnie dla świeczek o większej średnicy, można przekształcić w małą szkatułkę na „skarby” z wakacji.

Starą porcelanę można wykorzystać w sposób nietypowy – jako miejsce do przechowywania starych zdjęć. Od tyłu talerza dodać kilka pasków taśmy dwustronnej, dodać kilka nitek tak, aby stworzyć sieć od strony widocznej talerza, a następnie wetknąć kilka zdjęć pomiędzy nitki.

Stare i najczęściej drewniane koła od starego wozu mogą służyć jako podkład pod zdjęcia albo jako pewnego rodzaju nóżki pod ławkę. Ze starego sznurka można zrobić siatkę, którą można powiesić oraz doczepić do niej zdjęcia wydrukowane na śliskim papierze.

Starocie to również stare meble, które można wykorzystać w ciekawy sposób – odświeżyć i na nowo użytkować albo przerobić na kwietnik, przez co często zyskuje na wartości. Wiele staroci takich jak stare pocztówki można znaleźć w sklepach internetowych jak stareklunkry.pl.